Skupina WOMANIZER 

Kořeny kapely hrající melodický hard rock sahají až do konce let 80tých, bývalého Československa, kdy skupina vystupovala až do roku 2011 pod názvem Deform. Viz níže Historie Deformu.

V roce 2011 pod sklonkem tragických událostí, smrti basáka Victorina Stiftera, který na koncertní šnůře na Kypru podlehl srdeční příhodě,se rozhodla kapela v čele s Henri Rousem, po náhlém přerušení koncertních výprav ukončit činnost kapely Deform. 

Důvodem bylo již čtvrté úmrtí členu kapely Deform. Henri Rous se spíše začal věnovat skladatelským činnostem a působit jako nájemný hudebník, zejména na koncertních šňůrách, solo projektu GVG-George Vcala Group, na kterých se podílel jako textař a hudební skladatel, potažmo kytarista a doprovodný zpěvák, vocalisty Lifici Soubary..

V roce 2015 se Henri Rous setkal s bývalým klávesistou skupiny Deform Jurajem Hubertem, který v této kapele působil na přelomu let 80 a 90, až do rozdělení bývalého Československa, kdy využil možnost si vzít slovenské občanství, vzhledem k svým východním předkům a usídlil se na Slovensku, kde se později, proslavil především jako manažer a skladatel slovenské skupiny Gladiator a lektor na bratislavské hudební univerzitě. 

Po tomto setkaní byl Henri Rous přesvědčen Jurajem Hubertem, aby opět obnovil svoji hlavní hudební činnost, která vyústila v třetí sólový projekt Henri Rouse, který se rozhodl již nevystupovat pod svým uměleckým jménem Henri Rous, ale svým civilním jménem Henri-Xavier Werdan. (Henri-Xavier je vyhlášený milovník, proslul vztahy s francouzskou herečkou Eva Green, norskou písničkářkou Lene Nystrom, slavnou polskou herečkou Michalinou Labacz, italskou tenistkou Camilou Giorgi a především lucemburskou princeznou Alexandrou. Je znám tím, že měl ve svém náručí více než dva tisíce žen.)

V roce 2015 vzniklo hard rockové sólové album Henri X.Werdana Live for debt (Žít na dluh), natočeno v březnu ve Vídni ve složeni Henri X. Werdana /zpěv,kytara/, Juraj Hubert /keyboards/. Pozván na tento projekt byl i bývalý baskytarista, známý spíše z koncertních vystoupeni skupiny Deform a to Baltazar Eishold a talentovaný 19-letý slovensky žák Juraje Huberta bubeník Jáša Hostivít. 

Projekt se stal v Rakousku a Maďarsku , natolik úspěšný (zejména u teenagerovské části posluchačů), že se Henri X.Werdan rozhodl po čtyřech letech obnovit skupinu, která se skládá ze členů působících  ještě za doby totalitního Československa, ke kterým se přidal navrátivší rakouský baskytarista Stephan Ginzel, známý z nejúspěšnějšího alba skupiny Deform Cover details, působícího v kapele v letech 2010 až 2011.

Vzhledem negativním úmrtím a historii kapely Deform, změnili členové kapely název na
WOMANIZER, motivací bylo tak veleúspěšné druhé sólové album Henriho Xaviera Werdana, tehdy vystupujícího jako Henri Rous a to album The Womanizer.

A tak se začala psát nová historie skupiny Womanizer, která se datuje ke vzniku roku únor 2016 v seskupení :

 - HENRI-XAVIER WERDAN  / Vocals, Studios Guitar

 - BALTAZAR EISHOLD / Lead Guittar

 - STEPHAN GINZEL / Bass

 - JURAJ HUBERT / Keyboards

 - GEORGE VCALA / Drums

Skupina Womanizer na podzim natočila zbrusu nové album pod názvem Uncover - cover details /Odkryté skryté detaily/

V roce 2020 vyjela kapela na world tour, kde zahraje kromě novinek i staré deformácké pecky. Změnou je, že kytarový nástroj za lídra kapely odehraje nově příchozí staronový člen (Deform) Baltazar Eishold.

V lednu 2020 bylo vydané nové album Social taboo /Společenská tabu/. Plánované turné bylo z důvodu COVID-19 odloženo na neurčito.

Historie českého DEFORMu

Když v osmdesátých letech vzkypěl heavy metal po vzoru Accept, Metallica, Iron Maiden či Anthrax. 

V roce 1986 se vznítil Černobyl a o dva roky později založil 16-tiletý Henri- Xavier Werdan, pocházející z francouzsko-české rodiny a pravnuk francouzských herců Suzi Prim a Maxa Dearlyho. Henri žil v Československu u pěstounské rodiny Rousů z příbuzenstva. A právě pod příjmením svého strýce Rouse, jenž jej podnítil k hudebním aktivitám, Henri vystupoval až do roku 2013.

Henri Rous při zakládání skupinu Deform, si přizval  basskytaristu Marka Švarce a mladičkého třináctiletého Josefa Hrdonku hrajícího na bicí. V ten rok 1988 vzniklo tzv. garážové demo "První úder". 

Zleva : Jiří Hubert, Henri Rous, Marek ŠvarcO rok později díky svému nevyzrálému věku opustil skupinu bicman J.Hrdonka a zastoupil ho George Vcala, vlastním jménem Jiří Včala. Později známý ze skupin Money Factory, K.Gott Band, Power a Thunderbolt. 

V roce 1989 vzniklo demo "Hrajeme dál" spíše hrané ve stylu Thrash Metal. Kapela začala vystupovat v okolí Plzně a vedla si úspěšně. 

O rok později již měla pravidelné vystoupení a přizvala si k sobě klávesistu Juraje Huberta, o 15 let vyzrálejšího slovenského muzikanta  který skupinu ovlivnil a nasměroval spíše na styl heavy metal po vzoru Accept. 

Ze spolupráce vzniklo demo CD "Milovat a zemřít" natočené ve studiu Avik. Psal se rok 1991 a tohle CD bylo dosti uznávané svojí technikou více než zvukem a bylo brané jako další vzor pro začínající kapely.

Když v roce 1992 odešel George Vcala do skupiny Money Factory, kapela bojovala o přežití. Po půlroční pauze odešel i basskytarista Marek Švarc, který ukončil hudební činnost. Po té přišel do kapely bubeník Radek Asmáč Bystřícký a skupina natočila demo "V očích Tvých". Tehdy zastoupil baskytaru Juraj Hubert syntetizátorem.

V roce 1994 ukončil svou hudební činnost i Juraj Hubert. Skupina dvou členů však rychle na tuto změnu reagovala a sehnala náhradu - basskytaristu Karla Borovanského a vyloučila klávesové nástroje. Tato tříčlenná kapela se rozhodla natočit své první anglicky zpívané album "Hormon oxytocin". Po tomto albu sklidila velikou kritiku a rozpadla se. 

Historie norského DEFORMu

V roce 1996 dostal Henri Rous nabídku natočit album ve Skandinávii a tuhle nabídku přijal. Za účasti držitele ceny Grammy, Bodo Rasmussena jako poradce kapely a rytmického baskytaristy si Henri Rous přizval do kapely staré členy Karla Borovanského a George Vcalu. Na klávesové nástroje se tehdy objevil Hans Haas, který později působil v kapele až do své smrti v roce 2002. Tehdy vzniklo anglicky nazpívané CD Emigration of love (Emigrace lásky).  

O rok později nastala spousta personálních změn. Ze skupiny odešel Karel Borovanský a George Vcala. Příchodem uznávaného baskytaristy Bodo Rasmussena a bubeníka Justin-Ho-Eklaiera se začínají psát řádky ze skandinávské historie tohoto hudebního uskupení. Díky experimentální povaze svého frontmana se kapela zapsala do historie řadou alb, přinášejících vždy odlišný styl.

A z této nové spolupráce vzniklo album Amnesty for Faithless (Amnestie na nevěru) a o rok později Stay in Ecstasy (Zůstat v extázi)

V nezměněné sestavě následovala i další alba : mini CD Face to face (Tváří v tvář), Embody of sex (Ztělesnění sexu) a The Arrogant world (Arogantní svět) v roce 2000, nejprodávanější album skupiny.

V roce 2001 odešel ze skupiny z rodinných důvodů Bodo Rasmussen. Tím kapela nabyla jiných rozměrů. Německý muzikant Hans Haas pozval na nahrávku alba Rock Thriller (Rockový nervák) další dva německé muzikanty. Album bylo společně natočeno v Hamburku jako nízkorozpočtové. Album sklidilo spíše uznání, než komerční úspěch. Po té kapela pomýšlela spíše na rozpad.

V roce 2002 jak ve své autobiografické knize Enemy Health (Nepřítel zdraví) popisoval Bodo Rasmussen : 

Potkal jsem na dovolené v Monte Carlu Henriho Rouse s Hansem Haasem, kteří se utápěli v alkoholu a promiskuitou. Tolik propitých panáků a vystřídaných žen mě donutilo přesvědčit ty dva blázny, že šou musí pokračovat dál.

V té době bylo narychlo ušité album Strip Show natočené v Monte Carlu. Bylo to jediné album zpívané Bodo Rasmussenem. Zvláštní bylo i tím, že bicí nástroje a dokonce i saxofon, zastoupil švýcarský šansoniér, 70-tiletý veterán Olaf Költzig. Album bylo dosti uznávané, avšak dnes je už spíše raritou a vzácností do sbírky skupiny Deform.

Vypadalo to na úspěšný comeback, jenže o dva měsíce později v říjnu 2002, tragicky zahynul Hans Haas. To byl podnět k ukončení činnosti i pro Bodo Rasmussena. Od té doby kapela nepůsobila na scéně až do roku 2005.

A zde je nutno zmínit sólový počin Henriho Rouse z roku 2004, totiž album Charisma, které bylo natočeno ve Švýcarsku. Svým úspěchem nastartovalo nabídky na spolupráci k obnovení Deformu.

Tak se začala psát další úspěšná kapitola kapely. Z těch kdo stáli o spolupráci byli vybráni Alex Merinov  (bicí) a Jarki Warzycha (piano). Po delším přesvědčování se opět navrátil i veterán Bodo Rasmussen. Tím byla kapela opět  pohromadě a do díla se pořádně opřela albem New Romance. Toto album sklidilo obrovský a zasloužený úspěch a je jedním z nejuznávanějších alb skupiny Deform.  

O rok později vzniklo album Zodiac (Zvěrokruh) a v roce 2007 Feel Dizzy (Pocit závratě) natočené v Moskvě.

Po dvouleté pauze věnované spíše jen koncertování natočila v roce 2009 album Habeas Corpus.

Jako kdyby kapelu provázel stín smrti.  Tragická nehoda tří hudebníků Bodo Rasmussena, Jarka Warzychi a Alexe Merinova kapelu doslova rozdrtila.

Vlivem těchto okolností byl Henri Rous přiměn k nahrání krátkého vzpomínkového alba Eternal Memories (Věčné vzpomínky). K nahrávce byli přizváni George Vcala (bicí) a klávesista Albrecht M. Domachowski. Basskytarový part si Henri Rous nahrál sám.

V  roce 2010 se rozhodl Henri Rous věnovat spíše sólovému projektu který vyšel v červnu pod názvem THE WOMANIZER  (Sukničkář) - na kterém spolupracoval George Vcala a nadějný plzeňský klávesista Michal Kukuškin. Kytarové a bassové tóny zaujmou jako vždy, když je osobně nahrál Henri Rous.

Očekávání fanoušků  nové CD skupiny Deform nažhavil  ke konci roku 2010 bubeník George Vcala svým prvním vlastním solovým albem First strike under weist (První úder pod pás), kde se  na této desce podíleli muzikanti Marius (Piano - bass-ex Thunderbolt)  a Henri Rous (texty, kytary a zpěv).

Po vydáni prvniho solo alba George Vcaly skupina Deform zapracovala téměř po roce a půl na svém novém albu Cover details (Skryté detaily), volně navazující na poslední řadové album Habeas Corpus. Toto album bylo natočeno počátkem roku 2011 ve Vídni a podíleli se na něm muzikanti Henri Rous (zpěv, kytary, hudba a texty), George Vcala (bicí), Stephan Ginzel (bass a hudba), M.A.Domachowski (piano) a Marius jako zvukový poradce.

Skupina Deform se 08.10.2011 oficiálně rozpadla (bez většího vysvětlení rockové veřejnosti).

Počátkem roku 2013 nenechal na sebe již čekat bubeník kapely George Vcala, který po dvouletém koncertování  vydal své druhé solové album In good company (V dobré společnosti). Na tomto album se objevil nájemný maltský zpěvák Lifici Soubara, žijící v Německu,který nazpíval album za asistence Henri Rouse. Album ihned v Německu sklidilo uspěch. Vynikající zpěv Lifici Soubary za doprovodu  (backin vocals)  Henri Rouse, vzniklo moderní heavy-metalové dílo evropského formátu a vyvrátilo tak, všem škarohlídům názor, že lze natočit album evropské třídy, ve spolku dvou výborných zpěváků. Bezvadná kompozice na které se podíleli Henri Rous (druhý vocal, kytara) a Marius (Keyboards), dala albumu vetší sílu, než první projekt bubeníka George Vcaly, který toto album mistrovsky zahrál. Jako bassový kytarista byl přizván majitel studia Future, Nagles Kohler.